Iskolánkról

Iskolánk a Balaton déli partján fekvő gyönyörű Balatonlelle központjában helyezkedik el. Nyolc évfolyamon, általában két-két osztállyal működünk, a tanulólétszám 300 fő körül van évente.

Nevelőtestületünk törekvése, hogy a szülőkkel, fenntartóval, önkormányzattal és a város más szervezeteivel, vállalkozóival együttműködve a lehető legtöbbet megtegyen a diákok gyermekközpontú oktatásáért és neveléséért. Évtizedek óta alkalmazunk innovatív módszereket az iskolai oktatásban, részt veszünk sokrétű projektekben, gyümölcsöző nemzetközi kapcsolataink segítségével nemcsak a nyelvtanulásra, de más kultúrák megismerésére is motiváljuk diákjainkat. A mindennapos iskolai élet és konfliktusok kulturált, gyermekközpontú megközelítése és megoldása mellett számtalan tanórán kívüli tevékenységen keresztül is elősegítjük a gyerekek szociális készségeinek fejlődését, a nyugodt és igényes iskolai légkör fenntartását. A hátrányos helyzetű, lemaradó diákok különleges figyelmet kapnak tanóráinkon és az osztályfőnöki teendők során is. Integrálásuk nagy sikerrel valósul meg évről évre. Ugyanakkor a versenyeztetés, a szakkörök, nemzetközi diákcserék és célzott projektek a tehetséges gyermekek kiemelt képzését is segítik.

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.